تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

سری سوم نکات طلایی در نرم افزار Civil 3D

  در این بخش سری سوم نکات جدید راجع به Civil 3D ذکر خواهد شد. مشکلات خود در Civil 3D را در قسمت نظرات این بخش ذکر نمایید تا به آنها رسیدگی شود.

  21. برای درج برچسب ارتفاع، کیلومتراژ و ... در پروفیل های طولی؛ در نقاط شکست و تغییرات ارتفاعی زمین و یا در قسمت تغییر شیب در خط پروژه می توانید از فایل موجود در این آدرس استفاده نمایید. همچنین روش کنترل کامل بر روی برچسب های پروفیل های طولی و عرضی را خواهید آموخت.


  22. شیت بندی بحث دغدغه برانگیزی است که اغلب با مشکل عدم تطابق مقیاس ها در شیت پلات شده منتهی می شود. در این فایل می توانید نکاتی راجع به این موضوع فرابگیرید.


  23. نکاتی جهت ساخت و رفع مشکلات کوریدور را می توانید از این آدرس دانلود نمایید.


  24. نکاتی راجع به محاسبات احجام مصالح و خاکی کوریدور را می توانید از این آدرس دانلود نمایید.


  25. برای ترسیم نقاط برداشتی به صورتی که نقاط دارای کدهای یکسان به یکدیگر متصل گردند و نیز استفاده از قابلیت های متنوع و قدرتمند دیگر در تهیه ی نقشه از نقاط برداشتی، Civil 3D مبحث مربط به Line Work ها را به ما پیشنهاد می کند. از این آدرس می توانید فایل آموزشی Line Work ها را دانلود کنید.


  26. نکاتی در مورد ترسیم خط پروژه را می توانید از این آدرس دریافت کنید.


  27. در این نکته یک تمرین عملی برای کار با دستور adersheet برای ژئورفرنس کردن تصاویر هوایی و ماهواره ای با استفاده از نرم افزار Civil 3D با تمامی جزئیات ذکر شده است. در واقع این نکته مکمل نکته ی شماره ی 11 است که به درخواست برخی از دوستان در این نکته تکمیل شده است. می توانید فایل آموزشی مربوط به این نکته را از این آدرس دانلود نمایید.


  28. یکی از پر دردسرترین مسائل نقشه برداری، تبدیل مختصات ها از سیستم های UTM، Local و جغرافیایی (Phi,Lambda) به یکدیگر است. در نرم افزار Civil 3D این مسئله به راحتی و سریع انجام می گیرد. فایل واقع در این آدرس در  راهنمای شما خواهد بود.

  دوستان توجه داشته باشید که برای حصول دقت بهتر، می توانید از دیتوم نام برده در زیر به جای دیتوم ایران که در فایل ذکر شده است استفاده نمایید:

  در پنجره ی Drawing Settings و سربرگ Units and Zone، در قسمت Select Coordinate System Code بسته به زون مورد نطر یکی از موارد زیر را وارد نمایید:

  UTM84-38N یا UTM84-39N یا UTM84-40N و یا UTM84-41N


  29. برای اینکه بتوانید کنترل کاملی بر روی نقاط داشته باشید استفاده از روش گروه بندی نقاط غیر قابل انکار است اما گاهی لازم است علاوه بر گروه بندی، بتوانیم نقاط را در لایه هایی بگنجانیم. این کار وقتی اهمیت پیدا می کند که بخواهیم از Civil 3D خروجی اتوکد تهیه کنیم. برای گروه بندی و لایه بندی نقاط با استفاده از کلیدهای توصیفی می توانید از فایل واقع در این آدرس استفاده کنید.


  30. برای اعمال دِوِر (Superelevation) به مسیر، شناسایی پارامترها و کار کردن با شیوه های مختلف اعمال دور می توانید از فایل واقع در این آدرس استفاده نمایید.


  این مطلب تا کنون 98 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : توانید ,آدرس ,فایل ,استفاده ,نمایید ,نقاط ,آدرس استفاده ,افزار civil ,فایل واقع ,دانلود نمایید ,آدرس دانلود ,آدرس دانلود نمایید ,آدرس استفاده نمای ,
  سری سوم نکات طلایی در نرم افزار Civil 3D

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 28 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر